comi
14 آذر 1401 - 11:06

اونس طلا 5 دلار گران شد

با کاهش محدودیت‌های کرونایی در شهرهای چین، ارزش دلار کاهش یافت و قیمت طلا در معاملات امروز به بالاترین رقم در 5 ماه گذشته رسید.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، به نقل از رویترز، با کاهش محدودیت‌های کرونایی در شهرهای چین ارزش دلار کاهش یافت و قیمت طلا در معاملات امروز به بالاترین رقم در 5 ماه گذشته رسید.

هر اونس طلا با 5 دلار و 65 سنت افزایش 1803.28 دلار فروخته شد، طلا در ساعات اولیه معاملات به بالاترین رقم از 5 جولای برابر با 1809.91 دلار رسیده بود.

به نوشته این گزارش، شاخص دلار 0.4 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین میزان در بیش از 5 ماه گذشته به شمار می‌رود. هر چه ارزش دلار کمتر شود قیمت طلا برای مالکان ارزهای غیردلاری ارزان‌تر می‌شود.

مت سیمپسون، تحلیل‌گر بازار طلا در این رابطه گفت:‌ «بازار هنوز انتظار دارد که بانک مرکزی آمریکا سرعت افزایش نرخ بهره را آرام کند که این امر قیمت طلا را تقویت می‌کند».

آمارهای منتشره در روز جمعه نشان داد کارفرمایان آمریکایی در ماه نوامبر بیش از انتظار کارگر استخدام کردند و حقوق‌ها را افزایش دادند که نشان می‌دهد نگرانی در مورد رکود اقتصادی کاهش یافته است و این امر مانع از افزایش بیش از حد نرخ بهره آمریکا توسط فدرال رزرو خواهد شد.

هر چه نرخ بهره کاهش یابد قیمت طلا تقویت می‌شود زیرا هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است کاهش می‌یابد.

شهرهای بیشتری در چین به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا در جهان سیاست‌های کرونایی خود را کاهش داده‌اند زیرا پکن پس از اعتراضات بی‌سابقه در این کشور نسبت به این محدودیت‌ها تصمیم گرفته است تا سیاست‌های کرونایی صفر را هدفمندتر اجرا کند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 897735