comi
14 آذر 1401 - 11:21

جابجایی بیش از ۳ میلیون تن کالا در جنوب سیستان و بلوچستان

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: ۳ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۲۷۲ تن کالا در طی ۸ ماهه سالجاری توسط ناوگان باری در جنوب این استان جابجا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علی قبا امروز در جلسه بررسی وضعیت مبادلات کالا اظهار داشت: این میزان کالا توسط ۱۷۷هزار و ۹۰۱سفر باری جابجا شده است. 

وی کالا های نفتی و تجاری را از جمله کالاهای جابجا شده در جنوب استان در این مدت ذکر کرد و گفت: جابجایی کالا در این مدت در جنوب استان نسبت به مدت مشابه سال قبل  رشد حدود ۱۷درصدی را نشان می دهد.
 
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان وبلوچستان حمایت از فعالان بخش حمل و نقل کالا  را از دیگر اولویت‌های راهداری ذکر کرد و گفت: با اینکه شیوع ویروس کرونا در جامعه باعث ایجاد محدویت برای خیلی از مردم و اصناف شده بود ولی رانندگان و فعالان حوزه حمل و نقل با تلاش شبانه روزی خود مانع از کمبود مایحتاج مورد نیاز مردم شدند.  

وی افزود: در قالب کمیسیون ماده ۱۲ نظارت ویژه بر عملکرد شرکت‌های حمل و نقل انجام می‌شود و مردم ، رانندگان و صاحبان کالا می‌توانند هرگونه شکایات خود را از طریق سامانه ۱۴۱ جهت رسیدگی به این اداره کل اطلاع دهند.

پایان پیام/۳۱۳۹

منبع: فارس
شناسه خبر: 897764