comi
14 آذر 1401 - 21:58

ارتش آلمان همکاری های خود با شرکای ناتو را تقویت می‌کند

ارتش آلمان با تشکیل یک ستاد جدید نیروهای ویژه متشکل از کشورهای مختلف همکاری های خود با شرکای ناتو را تقویت می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از "ان تی وی" آلمان، ارتش آلمان در حال گسترش همکاری بین نیروهای ویژه خود و متحدان ناتو است.

دریاسالار استفان پلات، از مقامات ارتش آلمان در این باره گفت: در آلمان، مرکزی برای مدیریت نیروهای ویژه از چندین کشور به نام "فرماندهی اجزای عملیات ویژه" (SOCC) راه اندازی شده است. به گفته وی 16کشور در اولین تمرین این ستاد شرکت کردند. پلاث، از اکتبر سال گذشته مدیر نیروهای ویژه در فرماندهی عملیات ارتش آلمان در Schwielowsee در نزدیکی پوتسدام بوده است.

این پست فرماندهی جدید برای تقویت توان دفاعی ملی و اتحادی در نظر گرفته شده است و بنابراین یکی از گام هایی است که از زمان حمله روسیه به اوکراین به لحاظ سیاسی اهمیت بیشتری داشته است. پلات گفت: ما در ماه‌های اخیر همکاری‌ها را با شرکای چندملیتی خود تشدید کرده‌ایم. این همکاری ها با تحلیل مشترک موقعیت‌های تهدید آغاز می‌شود و به‌ویژه شامل عملیات شناسایی مشترک می‌شود. به گفته وی بینش های به دست آمده از طریق این همکاری منجر به ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی قوی شده و می تواند برای تصمیم گیری بسیار مفید باشد.

پلات گفت: فرماندهی اجزای عملیات ویژه بخصوص با گرد هم آوردن نیروهای ویژه از کشورهای مختلف مشخص می شود. دیدگاه‌ها، رویکردهای مختلف و جامعه‌پذیری فرهنگی هر فرد ارزش افزوده عظیمی را برای انجام مشترک این مأموریت ایجاد می کند. این هدف برای پشتیبانی از نیروهای فرماندهی در سراسر جهان است.

این نیروهای ویژه ارتش آلمان، شامل فرماندهی نیروهای ویژه ارتش (KSK)، شناگران رزمی نیروی دریایی و اسکادران 64 هلیکوپتر نیروی هوایی است.

توانایی‌های نیروهای کماندویی شامل نجات گروگان‌ها و تخلیه به خارج از کشور و همچنین عملیات شناسایی نظامی و همچنین دستگیری یا انهدام اهداف با ارزشی است که از نظر سیاسی حساس‌تر هستند. پلات گفت: نیروهای ویژه ارتش آلمان، از جمله، همیشه می‌توانند در مواقعی که لازم است از طریق اطلاعات هدفمند و قابل اعتماد، میدان‌های عمل را در شرایط نامشخص باز کنند و مستقر شوند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898901